HaberBilgi - Bağımsız Bilgi Sunucusu
Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmetçik Vakfı


Ana Sayfa

Haber
Gündem
Dünya
Yurttan
Ekonomi
Bilim
Sağlık
Spor
Sanat

Basından Köşe Yazıları
Bülent Esinoğlu
Doğu Perinçek
Mehmet Ali Güller
Çetin Ünsalan
Rafet Ballı
Cihan Dura
Banu Avar
Müyesser Yıldız
Yılmaz Özdil
Arslan Bulut
Ahmet Takan


İlker Yücel: Hoşgeldin arkadaş! TGB ben'in biz olduğu yerdir!
19 Mayıs, 29 Ekim, 10 Kasım gibi Türkiye’nin önemli günlerinde milyonları alanlarda buluşturan Türkiye Gençlik Birliği'ne katılımlar sürüyor. TGB Genel Başkanı İlker Yücel gitgide büyüyen TGB’ye katılan yeni üyeler için bir karşılama mesajı kaleme aldı.

Türkiye'nin Taşı Toprağı Nükleer Bomba ve ABD Üssüymüş!
CIA'ya yakınlığı ile bilinen Washington enstitüsünün yayınladığı Richard Outzen imzalı bir raporda Türkiye'deki Nato radarları, ABD üsleri ve hepsinden önemlisi de Türkiye toprakları içinde konuşlanmış nükleer bombalar bir harita üzerinde tam liste olarak gösterildi.

Hangi Amiral Genelkurmay'a hodri meydan dedi?
Sevgili okurlar bu söylenenler doğru değildir gibi kibar bir söylem içinde olmak istemiyorum. Biraz taktik, strateji, tehdit değerlendirmesi, durum muhakemesi bilen, nokta ve bölge hava savunması nasıl planlanır ve savaş planı nasıl kotarılır konusunda çalışmış birisi olarak söylüyorum; Patriotlar konusunda söylenenler külliyen yalandır, bu ülkeye ihanetin ve emperyalist işbirlikçiliğinin somut belgeleridir.

Bekir Bozdağ: Tekke ve zaviyeler açılabilir
Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun Tekke ve Zaviyeler Kanununun kaldırılmasını istedi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Vatandaşın ihtiyacını karşılamak devletin birinci vazifesidir yanıtını verdi.

Balyoz Davası'nda halktan saklanan gerçekler
Balyoz Davası'ndan tutuklanan komutanların eşleri ve aileleri tarafından kurulan Vardiya Bizde Platformu Balyoz Davası'nda halktan saklanan gerçekleri 10 madde haline getirdi

Tayyip Erdoğan'ı komutan eşlerinden bakın nasıl korudular
Balyoz tutuklularının yakınları Sessiz Çığlık eylemlerine devam etti. Sesimizi kimseye duyuramadık, o yüzden susuyoruz, ama bizler sessizliğimizle de olsa varız diyen tutuklu yakınları İstanbul, Ankara ve İzmir'de ağızlarını siyah bantla bantlayarak tutukluların fotoğraflarını taşıdı.

Bülent Arınç: Taleplerinizi karşıladık karşılayacağız
Arınç, "Talepleriniz karşılandı. Yalnızca anadilde savunma değil, Meclis'e yasa paketi de gönderdik. Talepleri hükümet olarak her zaman makul bir şekilde karşılayacağız. Açlık grevlerini bitirin" dedi.

Oslo süreci İmralı'da devam ediyor
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, terörist başı Abdullah Öcalan ile görüşülüp görüşülmediği sorularına, İhtiyaç duyulduğu zeminde bunlar yapılmıştır, bundan sonra da yapılacaktır cevabını verdi.

AKP'nin Ombudsmanı
CHP Genel Başkan yardımcısı ve İstanbul Milletvekili ve Umut Oran, TBMM'de dün akşam sadece AKP'lilerin katıldığı oylama ile ilk ombudsman olarak atanan Mehmet Nihat Ömeroğlu'nun, tarafsızlık ve bağımsızlığını zedeleyecek ilişkileri olduğunu ortaya koyarak, yemin etmeden doğrudan istifa etmesi gerektiğini bildirdi.

Polis sendikası 'Resmen' kuruldu ilk eylemi 1 Mayıs'da yapacak
Sendika kurma konusunda kararlı olan polisler, kuruluş dilekçelerinin Cuma günü kabul edilmemesi üzerine evraklarını Ankara Valiliği'ne kargo yoluyla gönderdiler. Dilekçeleri dün işleme alınan Emniyet- Sen yöneticileri, 'resmen' kurulduklarını ilan ederken, Sözcü ilk eylemlerini de açıkladı.

30 emekçinin suçu "ölmek"
"Zonguldak'da 30 işçinin ölümüyle sonuçlanan grizu faciası davasında kriz yaşandı. Mahkeme tarafından oluşturulan Bilirkişi Heyeti raporunun gerekçe bölümünde "işverenler kusurlu", sonuç bölümünde ise ölü işçiler suçlu bulundu.


InnoHosting - High Quality Web Hosting - 24x7 Chat + Phone Support - UK & USA - $4.99

HaberBilgi.com sitesi Temmuz 2000 tarihinden bu yana yayındadır.